Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výletování

 

Výletování do ZOOparku v Chomutově

Možná to nevíte, ale podkrušnohorský zoopark patří k nejrozsáhlejším u nás v České republice. Otevřen je každý den v roce a zvířata, která tam uvidíte jsou především evropská. Najdete zde savce (rosomák, kůň, svišť, pratur, medvěd, takin, jelen, makak, rys, los, buvol, zubr, tuleň…), obojživelníky, plazy (ještěrka, trnorep, želva, zmije, užovka, chameleón, scink…), ptáky (orlosup, plameňák, jeřáb, ibis, volavka, sup, puštík, kvakot…) a ryby. 

Do parku můžete se svým psím miláčkem a to zdarma. Nutností a předpisem je mít hafíka na vodítku a velká plemena by měla mít košík, ovšem to je na uvážení majitele. U vstupu dostanete ekologický sáček na exkrementy vašeho miláčka a pak už je na vás, jak si rozsáhlou procházku užijete. Vyjít z parku můžete kdykoliv po zavírací době, nijak to není omezeno a pro vás vše pohodlně provedeno. Pokud jde o parkování tak je přímo u vstupu do zooparku a za celodenní stání zaplatíte 30,-kč. Za dospělého človíčka 75,-kč a dítě 45,-kč. Pokud se budete chtít svést safari expresem mezi volně žijící zvířata nebo lokálkou Amálkou, připravte si ještě další drobné. Po celém parku máte možnost se osvěžit a občerstvit a samozřejmě se nezapomíná ani na vaše miláčky. V areálu je několik kiosků a dvě restaurace, kde je přístup i vychovaným pejskům. 

Sama můžu potvrdit, že není nad sledování zvířat v doprovodu psů. Většina zvířat je již na člověka natolik přivyknuta, že je vůbec nezajímá kdo na ně kouká, ale v momentě kdy přijdete k voliéře, k teráriu nebo výběhu s hafíkem, máte jistou podívanou. Zvířata ihned ožijí! Nejen vaše, ale hlavně ty za „plotem“. Uvidíte tanečky různých ptáků, uvidíte medvěda i vlka jak by jsi smlsnul na vašem zlatíčku, uvidíte tuleně, který dělá všelijaké prkotiny jenom proto, že na něj poštěkává váš pes, uvidíte jak si s losem evropským olizuje čumáček a jak tarpanům krade nehlídanou mrkev…… Je se opravdu na co dívat a to nejen v zooparku v Chomutově, ale i v zoologických zahradách kam mají pejskové přístup. 

Tak hurá se zvířaty za zvířaty! 

 

 

 
 

 

Anketa


CD Vet přírodní lékárna pro psy


Email
Statistiky

Online: 2
Celkem: 183653
Měsíc: 1599
Den: 35