Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výtoky z očí, Ječné zrno

Žofinka velmi ráda prolézá vysokou trávu a v době, kdy z travin odpadávají semínka, míváme jemný, bezbarvý výtok z očí. Není to známka ani zánětu, ani alergie, ale podráždění očí. Mohu doporučit oční kapky se Světlíkem lékařským, které oko vypláchnou a dobře ošetří. Kapky jsou pouze přírodního složení a i častým ošetřením oka nedochází k jeho „poškození“, jako například kapkami s antibiotiky apod.

Také máme zkušenost s Ječným zrnem. Při prvních viditelných příznacích jsme se vydaly k veterináři, kde se vše dalo vyléčit mastí s antibiotiky a nebylo nutné chirurgického zákroku. Ječné zrno nemá smysl „sušit“ doma, ale vždy navštívit veterináře. Pro pejska je to bolestivé postižení oka a častým třením očička packou nebo otíráním se o koberec si oko zbytečně více dráždí a může si způsobit dodatečně ještě zánět spojivek. 

Onemocnění očí se velmi často projevuje jejich slzením. Pokud vašemu psovi slzí oči jen někdy, může jít o alergickou reakci (obvykle se projevuje stejně jako u lidí v letním období, když je v ovzduší mnoho pylů). Ať už jde o slzení silné či slabé, může naznačovat zánět spojivek nebo zánět rohovky. Některá plemena jsou k zánětům rohovky zvláště náchylná. Jsou to většinou plemena, která mají vypouklé oči (boxer, buldok). Zánět rohovky se projevuje viditelným zmodráním oka, což je způsobeno neprůhledností čočky, nebo čočka nateče. Zánět spojivek se projevuje zarudnutím spojivky, můžeme pozorovat slabý nebo silný hnisavý výtok z očního koutku a pokud jde o nemoc v pozdějším stádiu, bolest bude velká a oko bude zůstávat polozavřené. Může se vyvinout v  chronický zánět spojivek, když neustávají příznaky nemoci, nebo se nemoc v krátkých intervalech opakuje. Příčinou může být malé cizí těleso v oku, a nebo také špatně rostoucí řasy či vchlípené víčko. Při jakýchkoliv přetrvávajících obtížích navštivte s pejskem veterináře, aby posoudil závažnost nemoci. Vždy při časném odhalení nemoci a léčbě bude oko vašeho pejska bez následků

 

 
 

 

Anketa


CD Vet přírodní lékárna pro psy


Email
Statistiky

Online: 1
Celkem: 183653
Měsíc: 1599
Den: 35